מדריך גרין קארד » הגרלת הגרין קארד השנתית – כל מה שצריך לדעת.

הגרלת הגרין קארד השנתית – כל מה שצריך לדעת.

מידי שנה 50,000 אנשים זוכים בהזדמנות לחיות באופן קבוע בארה"ב.
גם לך זה יכול לקרות.

פרויקט הגרלת הגרין קארד, מחלק באופן אקראי, 50,000 גרין קארדים (ויזות תושב קבע) לאנשים מכל העולם. מטרת הפרויקט הוא ליצור מגוון רחב של הגירה שונה לארה"ב ולספק אפשרויות הגירה לארה"ב מארצות שמבחינה היסטורית שולחות מספר מועט של מהגרים. בדיוק מהסיבה הנ"ל, ישנן ארצות שלא יכולות להשתתף בהגרלת הגרין קארד השנתית.

מידי שנה מחלקת המדינה האמריקאית מודיעה על תקופת הרשמה שבה ניתן להגיש בקשה להשתתף בהגרלה.

ההוראות בדרך כלל מופצות באוגוסט, ותקופת ההרשמה מתחילה באוקטובר ומסתיימת לקראת סוף השנה. מאוד חשוב להגיש את הבקשה במסגרת הזמן שמחלקת המדינה הקציבה, במידה והבקשה מגיעה לפני או אחרי התאריכים שצוינו היא לא תיכלל בהגרלה.

מי רשאי להשתתף בהגרלת הגרין קארד השנתית ?

כדי להשתתף בהגרלה על המועמד להיות יליד מדינה שמשתתפת בהגרלה ובעל השכלה תיכונית לפחות או שנתיים ניסיון עבודה בחמש שנים האחרונות במקצוע שדורש לפחות שנתיים הכשרה או ניסיון. מקום המגורים אינו משפיע וגם אין צורך לדעת אנגלית או להיות בעל קשרים בארה"ב. בהמשך יכול להיות שתדרשו להבטיח עבודה בארה"ב או תומך - זה תלוי בהחלטות הקונסול מארץ לידתך.

מה מגדיר מישהו כיליד מדינה מסוימת ?

יליד מתייחס לאדם שנולד בארץ מסוימת מבלי להתייחס למקום המגורים הנוכחי או אזרחות נוכחית.

אלו מדינות אינן יכולות להשתתף בהגרלת הגרין קארד ?

רשימת המדינות שלא יכולות להשתתף בהגרלה משתנה מידי שנה, ונקבעת על יד מספר המהגרים מאותה מדינה במשך חמשת השנים האחרונות ועד 50,000 מהגרים. בדרך כלל, המדינות הבאות לא יכלו להשתתף: קנדה, סין (אלא אם כן אתה תושב הונג קונג, מאקאו, או טיוואן), קולומביה, הרפובליקה הדומיניקאנית, אל סלבדור, היטי, הודו, ג'מייקה, מקסיקו, פקיסטאן, פיליפינים, פולין, רוסיה, דרום קוראיה, בריטניה (אלא אם כן אתה תושב צפון אירלנד) ווייטנאם.

האם נדרשת הוכחת השכלה כלשהי ?

כל מועמד חייב השכלה תיכונית מלאה. מועמד ללא השכלה תיכונית מלאה יוכל להשתתף רק אם יש לו יותר משנתיים ניסיון עבודה במהלך חמש השנים האחרונות במקצוע שדורש לפחות שנתיים הכשרה או ניסיון. השכלה תיכונית מלאה ניתן להגדיר כסיום מוצלח של שתיים עשר שנות לימוד בארה"ב או במדינה בעלת תוכנית לימודית דומה לזו של השכלה תיכונית אמריקאית. אין צורך לצרף מסמכים ותעודות השכלה לטופס ההשתתפות בהגרלה. מסמכים אלו צריך להציג בראיון וויזת המהגר רק במידה וזוכים.

מה מקבלים אם זוכים בהגרלת הגרין קארד?

  • זוכים בזכויות דומות לזכויותיהם של אזרחים אמריקאים ואף ניתן לשמור על האזרחות המקורית.
  • אחרי חמש שנים של תושבות קבע בארה"ב אפשר להגיש בקשה לאזרחות אמריקאית או להמשיך לחיות בארה"ב כמחזיק בגרין קארד. ההחלטה היא כולה שלך.
  • מחזיק גרין קארד, אם יבקש לשפר את השכלתו יזכה לשלם שכר לימוד כמו של אזרח אמריקאי, שיכול להגיע לחצי ממה שנדרש תושב זר לשלם דרך וויזת סטודנט F-1 .
  • מחזיק גרין קארד נהנה מהזדמנויות תעסוקה כמו של אזרח אמריקאי. בימינו להשיג אישור עבודה כל כך קשה שאפילו אם למדת במכללה אמריקאית באמצעות וויזת סטודנט מאוד קשה להשיג אישור עבודה אחרי הלימודים.
  • ניתן להרחיב עסקים בארה"ב ללא צורך בוויזות מיוחדות או דרישות השקעה.
  • ניתן להגר עם בן זוג וילדים מתחת לגיל 21.

בעת מילוי טופס הגרלת הגרין קארד שלך, מומלץ מאוד להיעזר בארגונים אשר מתמחים בנושא. ארגון X הוא אחד הארגונים הפופולאריים ביותר למילוי טפסי גרין קארד. ארגון ה – X גובה עמלה מסוימת על מילוי טופס הגרין קארד, שליחת הטופס וליווי אישי על ידי צוות האתר – אבל לדעתי, חבל לחסוך כמה גרושים ואחרי זה להצטער שהטופס לא היה הוגש בצורה הנכונה.