מדריך גרין קארד » מאמרים בנושא גרין קארד, ויזות לארה"ב כרטיס » למה חשוב ללמוד אנגלית בעידן של היום?

למה חשוב ללמוד אנגלית בעידן של היום?

כאשר מדברים עם ישראלים רבים על "החלום האמריקאי", לרוב מדובר על אפשרות רילוקיישן לטובת מגורים ועבודה בארה"ב. ישראלים רבים חולמים על האפשרות לעבור לאחת ממדינות ארה"ב, אך לרוב מחסור בשפה האנגלית וקבלת אשרת שהייה קבועה עוצרת בעדם.

בכל הקשור לקבלת ויזת עבודה בארה"ב הדבר אפשרי בהחלט על ידי רישום להגרלת הגרין קארד השנתית או פניה לעורך דין אשר מתמחה בהגירה לארה"ב אך בכל הקשור לשפה האנגלית, בהחלט צריך להשקיע זמן, מאמץ וכסף בלימוד השפה האנגלית.

למה חשוב ללמוד אנגלית?

למרות שהשפה האנגלית כוללת אינספור מונחים, ביטויים ודגשים ניתן ללמוד אותה בצורה נכונה על ידי לקיחת קורסים ושיעורים פרטיים. לרוב, הקורסים והשיעורים הפרטיים יעסקו בלימוד יסודות השפה, הקניית אוצר מילים ויכולות הניסוח בעל פה ובכתב.

ישנן סיטואציות רבות בהן השפה האנגלית יכולה לשמש אותך, הנה העיקריות שבהן:

  • טיולים בחו"ל – לצערנו, ישראלים רבים שלא שולטים בשפה האנגלית מתקשים לתפקד, לטייל או להתנהל בצורה עצמאית בחו"ל כך שלעיתים קרובות הם מוגבלים לטיולים מאורגנים או זקוקים ל"שותף" אשר יעזור להם להתמצא במרחב או לתקשר בצורה נכונה ולא בגמגומים ותנועות ידיים.
  • תעסוקה בחו"ל – ישראלים אשר מעוניינים לבצע רילוקיישן לטובת עבודה בחו"ל חייבים לשלוט בשפה האנגלית על בוריה. פעמים רבות, אי ידיעת השפה ברמה גבוהה היא מחסום מקצועי אשר מוביל לכך שמועמדים אחרים יקודמו בתפקיד.
  • לימודים בחו"ל – ישראלים אשר רוצים לצאת ללימודים גבוהים בחו"ל נדרשים לשלוט בשפה האנגלית על מנת להבין את חומר הלימוד ולתקשר בצורה נכונה עם הסטודנטים והסגל האקדמאי.

לימודי אנגלית יכולים לעזור לך לא רק בעת רילוקיישן לחו"ל אלא גם במהלך היום יום בעת גלישה באתרי אינטרנט, שליחת דואר אלקטרוני או מפגש אקראי עם זרים מהעולם.

בסופו של יום, השפה האנגלית היא אחת מהשפות הנפוצות, הפופולריות והשכיחות ביותר בעולם כך שאי ידיעה עלולה להשאיר אותך מאחור ולסגור בפניך דלתות שהיו יכולות להיות פתוחות – אם רק היית יודע את השפה ברמת שפת אם.